Partner pre aktívnych ľudí – bodkovaný priateľ

Prečo áno – prečo nie?

Prečo áno?

Chodíte na dlhé prechádzky, máte radi spoločnosť, ste kontaktný typ? Nevadí vám občasný chaos a vzrušenie? Potom ste vhodný objekt.
Naplní váš čas, bude na vás čakať, bude sa tešiť vždy keď prídete domov. Pomôže vám spoznávať nových ľudí, prípadne psov, zaplní váš domov pozitívnou energiou a chlpami, naučíte sa kvôli nemu variť nové veci a rozhodne zlepší vašu kondíciu. Bude vám hľadieť do očí pohľadom plným lásky a ak budete mať šťastie, občas sa na vás usmeje. Kým budete žiť s ním zabudnete na nudu. Ak máte deti stane sa jedným z nich. Nájde vám nových priateľov a možno aj životného partnera.

Ale nezabudnite „nič“ nie je zadarmo.

Prečo nie?

Nevhodný je pre ľudí z poruchou pohybového aparátu lebo je mimoriadne pohyblivý a silný. Dalmatíncovi sa hovorí aj maratónsky pes. Je príliš veľký pre krehkú staršiu pani a nevyhovuje pedantom. Ak vám veľmi záleží na dokonalom trávniku a upravených záhonoch ostaňte radšej bez psa. Ak chodíte doma v bielych ponožkách a chcete aby to tak ostalo, skúste to s mačkou. Ak neviete ovládať zlosť asi bude lepší boxovací pytel. Ak máte naozaj veľmi málo času a nemá vám kto so psom pomôcť odložte kúpu psa na neskôr.